O relaxare plină de experiente noi, într-un oras linistit, oras care îsi ridică prosperitatea din băiile termale, asteaptă oaspetii dornici de odihnă, si de cunoasterea culturii de aici, în orasul cu 32000 de locuitori.
La doar 220 de kilometrii din Budapesta, orasul Gyula, se poate vizita cu autobusul, cu trenul, cu autotuismul personal dar si cu avionul. Se asează în partea de sudvest a Ungariei, la portile Transilvaniei, orasul are circa 800 de ani, si este atractia zonei, care vă asteaptă cu centre spa si wellness.
Încă din secolul al XIV.-lea este sub proprietatea regească, si a fost numit ca resedintă de judet, a judetului Békés. Atunci s-a construit unica clădire din cărămidă, unde vara se organizează expozitii.
În clădirea renesansă, se organizează multe evenimente care au izvor în secolul trecut, si oferă vedere spre muntii bihoreni.
Mai multe detalii...
Corvin Hotel*** & Apartamente se asează în central orasului Gyula, si stă la dispozitia vizitatorilor. La poarta hotelului portarul vă îndrumă si vă oferă informatiile necesare.Hotelul nostrum wellness dispune de 22 de camera mari, cu camera standard, cu două camera superioare, si un apartament VIP, respectiv o cameră familiară.
Cele 5 apartamente, cu bucătărie, oferă o vacantă perfectă pentru familii, grupuri de prieteni, copii mici si bătrtni, o relaxare de 6-7 zile.În hotel este amplasată cele două apartamente, iar celelalte 3 sunt în mijlocul orasului, la doar ctteva minute distantă de la hotel, unde se află într-o zonă romantică.
În restaurantul nostrum, pe lîngă bucătile Europei, găsiti mtncăruri din bucătăria internatională, iar pe terasa Jazz, vă puteti bucura de gustările de vară specifice.
În locatia de vinuri, găsiti totată gama din Ungaria si din Transilvania, pe care le puteti savura în cadrul unei gustări, care se organizează de mai multe ori.
În serviciile hotelului intră serviciile medicale, primim cecuri de vacantă. Pe lângă expozitii, si festivale orăsene, hotelul nostrum organizează evenimente specifice, cu ar fi serii romantic, wellness, îndrăgostiti, pensionari, last minute, respective cazări cu reduceri.
Pentru doar 700 de HUF, parcarea este închisă, si se poate folosi internetul gratuit. Sala de fitness este împărtită în trei, cu 70-30-20 locuri disponibile. Poiector, laptop, flip chart vă stă la dispozitie.
Pentru organizarea conferintelor, în timpul cazării Dumneavoastră, nu percepem nici o taxă.
Locuri: în total 90 persoane

2 apartamente superioare

3 apartamente pregătite în 2011

1 apartament de lux

9 camere standard

2 camere cu paturi de rezervă

9 camere cu 3 paturi de rezervă

4 camere cu 4 paturi de rezervă

1 cameră familiar, cu 2 camere
Facilitati:

camera immense de 30 metrii pătrati

Club de vin, sală fitness, restaurant

sală de conferinte

terasă de jazz-vara

Saună, masaj

închirierea bicicletelor

internet gratuit (Wifi)

parcare închisă

cameră familiară

Pat de rezervă

servicii copii mici

aer conditionat

cablu tv

Ture

gustări de vin

cecuri de vacantă
Oferta de Pret - 2011:

6.900,-Ft/pers/noapte cazare cu mic dejun in camera dubla

7.900,-Ft/pers/noapte cazare cu demipensiune in camera dubla
Apartamentele sunt deschise
2011. 10 mai, - 2011. 30 iunie

9.900,-HUF/apartament, pentru 2,3,4,5 persoane
Ziua îndrăgostitilor în Corvin Hotel*** & Apartamente
Pentru aniversări, îndrăgostiti, sau doar pentru cei atenti, si cei care rezervă o surpriză pentru partenerul.
O relaxare în Corvin Hotel*** & Apartamente din Gyula, cu vin, trandafiri, si cine romantic pentru cei doi îndrăgostiti. În ziua următoare saunp, masaj în partea wellness a hotelului, la Corvin Spa.
Iar o masă la demipensiune, cu vin rosu cadou, vă asteaptă.
Pretul:
Între 2011.06.30- 2011.09.01-12.28

39 900,- HUF/2 persoane/2 nopti între 2011.07.01-08.31.

49.900,- HUF/2 persoane/2 nopti
2 nopti de cazare, pentru 2 persoane, cu demipensiune
+ cadou ciocolată Kama Sutra
Asteptăm oaspeti pentru o relaxare romantică!
 | Atentie!
Convertorul valutar are numai caracter informativ
Valoarea reala este stabilita de banca proprietarului unitatii de cazare. |
Reduceri:

Reduceri pentru copii: 50% intre 0-2 ani: gratuit
Atractii turistice:

SPA

Castelul din cărămidă

Castelul "Almássy"

Fosta clădire a colegiului

Biserica reformată

Capela cimitirului

Castelul gotic

Biserica romană

Cofetăria de 100 ani

Casa lui Ladics

Galeria foto Kohán

Casa memorială Erkel

Farm Museum Muzeu Fermă tărănească

Riding School Scoală pt călărit